V sobotu 18. června se poblíž Rokycan ve Vojenském výcvikovém prostoru BAHNA konal 22. ročník prezentace vojsk Armády České republiky. Celý den byl napěchován zajímavým programem, organizátoři nedali divákům od rána až do odpoledne vydechnout. Po slavnostním zahájení, při kterém zazněla hymna a ohlušující salva z houfnic, následovala přehlídka historické i současné techniky doplněné o několik ukázek zahraničních armád. Následně se pozornost přesunula na nebe, kde se při ukázce hašení požáru představil víceúčelový vrtulník W3A Sokol s podvěšeným tzv. bambi bucketem.

Působivá byla taktéž prezentace jízdních vlasností bojové a transportní techniky, konkrétně šlo o Pandur, LR 130 Kajman, Iveco, T72 M4CZ a Challenger II. Po poledni přišli na řadu bojové ukázky, nejprve se pod názvem Na Demarkační linii 1945 na ploše odehrála ukázka zachycující zbytky poraženého německého vojska sevřeného mezi armády USA a SSSR, následovalo téměř 45 minutové představení současné vojenské operace Armády ČR, ukázka zásahu Vojenské policie, druhá historická ukázka, tentokrá zaměřena na Čs. Legii v Itálii na sklonku I. světové války a kompletní blok byl završen představením výcviku psovodů.

Na akci BAHNA jsme se byli podívat poprvé a byli jsme nadšení, takže rozhodně to nebylo naposled. Akce dostala svému názvu a díky vydatnému nočnímu dešti a pak dále v průběhu dne se vše odehrávalo opravdu na bahně. Na déšť sme ale byli připravení, takže o nic moc nešlo. Trošku horší to bylo s dopravou, auto jsme nechávali na přichystaném parkovišti ve Strašicích, odtud byl zajištěn odvoz autobusy nahoru do vojenského prostoru, bohužel nápor lidí byl obrovský a autobusů nedostek, což se projevilo nejvýrazněji při odjezdu. Nemilé, ale i to se dalo překousnout a z celé soboty tak přetrvávají především pozitivní dojmy a už teď se těšíme na další ročník.

Gallery Notice : Images have either not been selected or couldn't be found