Dnes bylo přímo ideální počasí na výlet a tak jsme se vydali do Dvora Králové prohlédnout si tamní zoologickou zahradu. Samotná zoo je moc pěkná, proti naší minulé návštěvě před několika lety zahrada prokoukla, řada pavilonů je zrekonstruovaná, výběhy jsou prostorné a pěkně upravené.

Nejvíc nás ale zajímala zcela pozměněná Safari část. Ta je od loňského roku rozšířená a hlavně přístupná pro průjezd vlastním autem. Tento fakt budil v médiích i v diskuzích docela vášně, nám se to ale ihned zalíbilo. Zvířata je možné spatřit téměř na dosah ruky, u zajímavých míst lze přibrzdit a hlavně celou trasu je možné projet v neomezeném počtu znovu, což velmi doporučuju. My okruh absolvovali třikrát a pokaždé bylo k vidění něco nového.

Z aut se kromě dvou vyhrazených míst samozřejmě nesmí vystupovat, ale okénka je možné mít stažená, takže dobrému výhledu či fotografování nic nebrání. Zvířata se zdají být na přítomnost aut zvyklá, v hojných počtech odpočívají v nejtěsnější blízkosti cest a občas se zřejmě pro pobavení rozhodnou i zcela zablokovat dopravu 🙂

Vstupné do ZOO včetně vjezdu do Safari činí 230,- (snížené pak 150 Kč).

Gallery Notice : Images have either not been selected or couldn't be found